Інтерв’ю з постачальником домашніх курячих яєць

24.06.2013

курячіРозповідає пані Любов Котенко, господиня, що вирощує курей несучок, с. Дударків:

Справжні "домашні" яйця відрізняються від фабричних. У домашніх курочок, як правило, є півень, і яйця вони несуть запліднені. Через це жовток стає яскраво-оранжевим, і на ньому з'являється білувата точка - зародок. Цей факт перевіряється на своєму досвіді неодноразово: купували ми на сезон курочок-молодиць. Півня у них не було. Неслися справно, але жовточки залишалися блідими. Рівно до тих пір, поки не прикупили їм кавалера. Харчування - все залишилося колишнім, тільки з'явився півник. І жовтки стали помаранчевими.

Другий фактор - раціон. У домашніх курей, особливо, які утримуються на вільному вигулі, харчування різноманітніше. Фабричні отримують повнораціонний комбікорм, а домашні і травичку, і зерно, і корінці якісь викопають, і черв'ячком закусять. Камінчики дрібні скльовують, і багато чого ще підбирають. Не кажучи вже про те, що і господарі годують чим доведеться - крім комбікорму, домашні несучки одержують і крупи, і овочеві очищення. Різноманітність їжі впливає на смак яєць, це перевірено. Наприклад, магазинні яйця часто віддають рибою - результат годування несучок кормами з вмістом в них рибного борошна. Для птахів корисно, але яйця несмачні.

І останнє. Важливо, що на птахофабриках курей постійно для лікування і профілактики напихають ліками. Без цього не можна, тому що найменша інфекція у великому пташиному колективі обернеться величезними втратами і збитками. Домашні кури здоровіші. І господареві простіше - занудьгувала несучка, відправили в суп, ніж ризикувати всім поголів'ям, возитися з лікуванням, шукати якісь ліки, та ще якось примудритися дати їх курці. У той час як на птахофабриці - це постійна, регулярна і обов'язкова робота. Так що фабричні яйця можуть містити багато несподіваних складових типу антибіотиків, гормонів росту і т.п.

Наостанок хотілося б розвіяти один поширений міф. Багато хто вважає, що домашні яйця "екологічно чисті". Ось це - помилка. Курка на птахофабриці міститься ізольовано від усього світу, в закритому приміщенні, і отримує строго перевірену їжу. Єдине, що псує її "екологічність", як говорилося вище, - це ліки і гормональні добавки. А ось домашня пташка ходить по вулиці. Якщо ділянка, де її утримують, знаходиться біля жвавої траси, або в екологічно неблагополучному районі - яйця екологічно чистими бути не можуть. Якщо курка дихає забрудненим повітрям, клює траву, що ввібрала в себе важкі метали з автомобільних вихлопів, п'є воду з калюжки, наповненою дощиком, " промившим дим із заводської труби - вся таблиця Менделєєва буде в яйцях. І у домашньої курки це більш ймовірно, ніж у фабричній.

Так що мало знати, що яйця домашні. Добре б і місце знати, де та курочка живе. Ось тоді Ви отримаєте екологічно чисті яйця. А я ласкаво запрошую до моєї сільської хатини. Он-лайн відео камеру ще не поставили, щоб покупці могли, за бажанням, спостерігати, як вирощуємо курочок, а от фото звіт, будь-ласка, споглядайте. https://plus.google.com/photos/104844115407267852589/albums/5887574650847892609

 

Коментарі

comments powered by Disqus
Спортивное питание